„Jak powstaje książka?”

Na takie pytanie próbowały odpowiedzieć najmłodszym uczniom naszej szkoły autorki książki „Kasia i Daniel na tropie”, pisarka Barbara Szelągowska i ilustratorka Monika Jędrychowska.

W dniach 9 i 10 marca 2016r.  na zaproszenie p. wicedyrektor Małgorzaty Dobrzyńskiej obie panie odbyły spotkania autorskie ze wszystkimi klasami I-III. Maluchy śpiewały tańczyły i rozwiązywały zagadki. Trochę starsi uczniowie dowiedzieli się jak powstaje książka. Obie panie w zabawny i przystępny sposób zaprezentowały dzieciom swój warsztat pracy. Wzbogaceniem spotkania było wykorzystanie tablicy multimedialnej, dzięki której spotkanie było atrakcyjne, a dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały gości i zadawały moc pytań.

Na zakończenie spotkania maluchy zostały obdarowane kolorowymi zakładkami  oraz mogły dokonać zakupu książeczek zawierających wesołe wierszyki i opowieści.

22.03.2016