„Biały bal w karnawałowej szacie”

Dnia 08.02.2017r. nauczyciele Świetlicy Szkoły Podstawowej nr3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie, w ramach obrzędowości świetlicowej zorganizowali IV MIEJSKIE SPOTKANIE ŚWIETLICOWE- „Biały bal w karnawałowej szacie” z konkursem na najciekawszą „Maskę karnawałową w stylu weneckim”.

Kierownik świetlicy Urszula Karazja powitała przybyłych gości: Dyrektora Szkoły – Krzysztofa Werłatego, Wicedyrektor Szkoły– Małgorzatę Dobrzyńską oraz nauczycieli wraz  z uczniami szkół:SP2, SP4, SP7, SP3.

Dyrektor Szkoły podziękował gościom za inicjatywę, zaangażowanie i udział w kolejnym spotkaniu świetlic w naszej szkole.

Każda ze szkół przy muzyce karnawałowej zaprezentowała maskę  w stylu weneckim, za którą otrzymała nagrodę rzeczową oraz dyplom.  Dziecięca grupa wokalna ze Świetlicy SP3 zaśpiewała piosenkę pt. „Pani zima” włączając uczestników do wspólnego inscenizowania. Dzieci przebrane w barwne stroje brały udział w zespołowych korowodach, kalamburach, konkursach, tańcu kotylionowym, zabawach integracyjnych. Jedną z ciekawszych konkurencji był wybór króla i królowej balu oraz  nominacje na damy i rycerzy  dworu. Wiele emocji, towarzyszyło podczas strojenia dużych bałwanów gotowymi elementami według pomysłów drużyn świetlicowych.

Przy  radosnej muzyce, roztańczone dzieci miały okazję uczestniczyć w kuligu z bitwą na śnieżki.

Wychowawcom świetlic wręczono podziękowania za udział w imprezie. Za poszczególne konkurencje świetliczaki otrzymały dyplomy i gadżety.

Zakończenie imprezy uwieńczył wspaniały tort w stylistyce zimowej przygotowany przez szefa kuchni.

Wszystkim uczestnikom „Białego balu w karnawałowej szacie” serdecznie dziękujemy za wspólną i radosną zabawę.

Urszula Karazja

Zofia Wrzesińska

13-02-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie