119070 odwiedzin

Medal WOŚP dla Krystyny Stańkowskiej

7 marca w Warszawie, w Sali Tronowej Zamku Królewskiego, odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyniku 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 15 stycznia 2017 r. Będzie to specjalna konferencja prasowa połączona z podziękowaniami dla firm, instytucji, organizacji i osób, które szczególnie wspierały 25-letnie granie Orkiestry.

Z tej okazji wręczone będą srebrne medale, specjalnie na tą okazję wybite przez Mennicę Polską. W gronie wyróżnionych osób znalazła się Pani Krystyna Stańkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie, za prowadzony w naszej szkole ogólnopolski program edukacyjny RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ i współpracę z Fundacją WOŚP.

Szkoła Podstawowa nr 3 z Sochaczewa, została wytypowana spośród wszystkich szkół  całej Polski, realizujących ten program od momentu jego pilotażu tj. 2006 r. do chwili obecnej, bez żadnych przerw i z największą ilością przeszkolonych uczniów ok. 1700.

Zanim jednak przystąpiliśmy do programu ratowniczego, to od 25 lat, czyli od początków grania orkiestry należeliśmy do najbardziej aktywnego sztabu (Komenda Hufca ZHP Sochaczew) biorącego udział w kolejnych Finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki temu, miasto Sochaczew wybrane było do pilotażowego programu ogólnopolskiego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, poprzedzonego szkoleniem dla nauczycieli, prowadzonym przez samego Jurka Owsiaka. Z każdej szkoły podstawowej przeszkolono wówczas po dwóch nauczycieli z klas młodszych (program skierowany jest do klas I-III), którzy otrzymali certyfikaty instruktorów ratownictwa Fundacji WOŚP. W Szkole Podstawowej nr 3 w Sochaczewie takimi instruktorami zostały nauczycielki Krystyna Stańkowska i Zofia Szydełko.

Konferencja będzie transmitowana przez telewizję (godz. 18.00).

07-03-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie