„ Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”

Dnia 25 lutego 2017 r. odbyły się eliminacje miejskie IV Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „ Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem” w ramach obchodów „ Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych” na terenie miasta Sochaczew. Główne cele festiwalu to: popularyzacja dorobku literackiego pisarzy patriotycznych, upowszechnianie kultury i historii Polski oraz inspirowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze i propagowanie patriotyzmu wśród mieszkańców miasta.
     Uczestnicy oceniani byli w 4 kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie, zarówno z klas młodszych jak i starszych chętnie podjęli wyzwanie, przygotowując wiersze i piosenki patriotyczne. Zaprezentowali się pięknie o czym świadczy ocena jury. Podczas uroczystego finału, który miał miejsce 4 marca, ogłoszone zostały wyniki i przyznane nagrody. Wśród laureatów znalazło się liczne grono uczniów  naszej szkoły.
w kategorii kl. IV- VI
 I miejsce zajęła  Zuzanna Mikołajczyk z kl. VId za piosenkę  „ Biały krzyż”
III miejsce zdobył Bartek Ciura- kl. IVb za piosenkę „ Czerwone maki…”
oraz zespół uczennic z kl. Vc: Michalina Gosik, Oliwia Gozdek, Julia Skomiał za wykonanie piosenki „ Jesteśmy stąd”

w kategorii kl. I- III
III miejsce zajął Patryk Chlebowski – kl. IIIc za wiersz „ Ojczyzna” J. Brzechwy,
wyróżnienie otrzymała Julia Krzyżaniak za recytację wiersza „ Przyśniła się dzieciom Polska” E. Słońskiego

Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom ich przygotowującym  gratulujemy.

07.03.2017