Spektakl Demeter i Kora”- powstanie czterech pór roku na Ziemi

16 marca 2017r. uczniowie klasy Vd pod kierunkiem p. Leny Groneckiej – nauczycielki języka polskiego, wystawili przedstawienie pt „Demeter i Kora”. Była to miniatura teatralna przygotowana w oparciu o mit Wandy Markowskiej. Spektakl skierowany był głównie dla uczniów  klas IV-V. Jego celem było przybliżenie mitu greckiego oraz wyjaśnienie w oparciu o wierzenia  starożytnych Greków:  w jaki sposób na Ziemi powstały cztery pory roku. Inscenizację mitu obejrzeli zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, nauczyciele i społeczność uczniowska. Aktorzy z klasy Vd zostali nagodzeni gromkimi brawami oraz najwyższymi ocenami z języka polskiego.

16-03-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie