Szkolny Dzień Matematyki

Matematyka jest królową nauk. I to właśnie matematyka zawładnęła uczniami i nauczycielami naszej szkoły w dniu 20 kwietnia. Szczególną aktywność wykazały klasy młodsze wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz nauczyciele matematyki klas starszych, angażując uczniów do różnorodnych działań.

Koordynatorami akcji zostały panie: wicedyrektor Małgorzata Dobrzyńska oraz Zofia Szydełko i Agnieszka Matusiak.

W klasach młodszych matematyczne gry i zabawy zawładnęły lekcje oraz przerwy. We wszystkich klasach podczas zajęć rozgrywane były matematyczne turnieje, a gry planszowe pochłonęły najmłodsze dzieci. Klasy drugie rozegrały miedzy sobą matematyczne turnieje wykorzystując gry stolikowe. Podczas przerw na korytarzach szkolnych oraz w pracowniach komputerowych rozłożone były różnorodne gry, geoplany, edukacyjne sześciany Happy Cube, klocki PUS , kostki do gier, domina matematyczne i inne. Wszystko to sprawiło, że przerwy  dzieci spędzały także po hasłem matematyki na wesoło. Dodatkowym urozmaiceniem była także możliwość korzystania podczas przerw z tablicy interaktywnej w sali 24  i zabaw edukacyjnych z jej wykorzystaniem. Popularnością cieszyła się także tzw. mała sala komputerowa na I piętrze, gdzie najmłodsi uczniowie mogli zdobywać tytuł Mistrza Mnożenia oraz korzystać z gier komputerowych „Matma jest super”, „ Klik uczy liczyć” oraz innych.

Klasy starsze także aktywnie uczestniczyły w święcie matematyki. W sali 20 z wykorzystaniem tablicy interaktywnej uczniowie pod kierunkiem p. J. Foryś mogli skorzystać z interaktywnych quizów na platformie kahoot i w aplikacji quizizz. Rozwijali także zainteresowania matematyczne dzięki rozwiązywaniu zadań na platformie Matlandia i Learningapps.

Wśród uczniów klas starszych nauczyciele matematyki ogłosili konkurs plastyczny „Matematyka Moja Miłość”. Na konkurs wpłynęło 31 prac. Oceny dokonali wszyscy uczniowie szkoły oddając swoje głosy na wybrane prace oznaczone numerami.

W kategorii prac wykonanych na formacie A4 najwięcej głosów zdobyły:

- praca nr 18 -Norbert Prengowski Vc

-praca nr  22- Anna Marciniak Vd

- praca nr  8- Michalina Gosik Vc

-praca nr  1- Eryk Zielent IVd

W kategorii prac wykonanych na formatach większych niż A4, uczniom naszej szkoły najbardziej podobały się prace:

- praca nr 25- Anna Mergner Vc

-praca nr 24- Julia Kałęcka Vd

-praca nr 23- Maria Łada Vd

- praca nr 30- Jakub Kowalczyk VIe

- praca nr 21 Amelia Łagan IVe

Święto matematyki, królowej nauk, jak widać obchodzone było w naszej szkole na wesoło. Może jednak taki właśnie dzień stanie się przyczyną polubienia tej pięknej, choć dla niektórych trudnej nauki? A może ktoś z uczniów wyrośnie na wybitnego matematyka? Życzymy tego wszystkim!

26-04-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie