Konkurs Mistrz Gramatyki

W środę 26 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się już druga edycja Powiatowego Konkursu Mistrz Gramatyki.

Celem konkursu jest rozpowszechnianie i popularyzowanie wiedzy na temat gramatyki języka ojczystego. Chcemy również promować dzieci o wybitnych zdolnościach humanistycznych.

Na konkurs zgłosiło się 24 uczniów ze  szkół podstawowych z Sochaczewa, Teresina, Brochowa, Kozłowa Biskupiego i Rybna. Szóstoklasiści musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu fonetyki, fleksji,  składni czy słowotwórstwa. Na rozwiązanie testu składającego się z 28 zadań mieli 60 minut.

Na ogłoszenie wyników konkursu uczniowie musieli trochę poczekać. Nie był to jednak czas zmarnowany, bowiem młodzi poloniści tym razem zapoznali się  z programem matematycznym GeoGebra. Pod opieką Pani Joanny Foryś mogli również rozwiązać quizy na interaktywnej platformie Kahoot. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z informatyki, ze znajomości flag świata i oczywiście z języka polskiego. Mimo że duch rywalizacji udzielił się wszystkim i każda szkoła chciała wypaść jak najlepiej, to zabawa była przednia. Czas umilał uczniom również słodki poczęstunek.

Drugą część konkursu rozpoczął występ uczennic z klasy 6a. Następnie wicedyrektor Pani Anna Gołębiowska przedstawiła wyniki konkursu i wręczyła uczniom nagrody. Swoją obecnością zaszczycili nas również Dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Pani Danuta Szewczyk – Kozłowska oraz Przewodniczący Komisji Oświaty Pan Arkadiusz Karaś, którzy również składali zwycięzcom gratulacje.

Mistrzynią gramatyki została – Łucja Majcher ze Szkoły Podstawowej w Teresinie. Drugie miejsce przypadło naszej uczennicy Aleksandrze Kras – Bolimowskiej, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Donat z Teresina. Komisja konkursu przyznała również cztery wyróżnienia dla Anny Czubli ze SP3, Karola Wysockiego ze SP w Teresinie,  Damiana Pętlaka i Antoniego Łażewskiego ze SP w Kozłowie Biskupim.

Zwycięzcy otrzymali szklane statuetki i książki. Fundatorem nagrody za zajęcie  pierwszego miejsca był Burmistrz Miasta Sochaczew Pan Piotr Osiecki. Podziękowania kierujemy też do właścicieli firmy Eco-Serwis – państwa Michała i Kingi Kisielewskich, którzy zasponsorowali konkursowe statuetki. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś poloniści podziękowania.

Zwycięzcom gratulujemy i wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

27-04-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie