Święto Książki w SP 3

Szkolne uroczystości wpisały się w światowe Obchody Dnia Książki i Praw Autorskich . Święto to narodziło się w 1995r w Katalonii, żeby promować czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Szkolne obchody były bardzo uroczyste. „Koło teatralne” przygotowało zabawną adaptację  bajki „Kopciuszek” wg Jana Brzechwy.  Aktorzy samodzielnie przygotowali scenografię oraz stroje. Próby trwały kilka miesięcy a uwieńczeniem starań uczniów z klasy V d był apel dla społeczności naszej szkoły oraz zaproszonych gości z Przedszkola Miejskiego nr 1.

Nauczyciele bibliotekarze przybliżyli historię święta oraz wartości jakie niesie za sobą książka. O zaletach czytania nie trzeba było nikogo przekonywać, dzieci wymieniały ich bez liku. Wspólnie doszliśmy do wniosku że najważniejszym powodem jest to że czytanie to przede wszystkim dobra zabawa.

09-05-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie