XIX edycja "Małego Dyktanda”

12 maja po raz dziewiętnasty odbył się w naszej szkole miejsko-gminny konkurs ortograficzny „ Małe Dyktando” pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew. Uczestniczyli w nim uczniowie z następujących szkół: SP2, SP3, SP4, SP7, SP w Wyczółkach, SP w Żukowie, SP w Gawłowie. Byli to głównie reprezentanci, wyłonieni drogą szkolnych eliminacji, z klas trzecich. Trud zmagań z polską ortografią  zdecydowali się podjąć także uczniowie z klas drugich.

Łącznie do konkursu przystąpiło 49 uczniów. Rozpoczął się on punktualnie o godzinie 1500 . Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły p. Krzysztof Werłaty. Przygotowane były dwa zestawy dyktand, drogą losowania uczestnicy pisali tekst pt.: „ Nasze zainteresowania”. Okazał się on łatwy, bądź uczestnicy tak świetnie przygotowani, o czym świadczą wyniki i  ilość przyznanych miejsc. Dwóch uczniów ze szkoły nr4- Wiktor Solski i szkoły ,nr3 – Filip Twardowski  nie popełniło żadnego błędu. Uczniowie oceniani byli indywidualnie. Za zdobyte miejsca otrzymywali medale:  złote, srebrne i brązowe oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego, Wójta Gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego i Radę Rodziców SP3. Rada Rodziców ufundowała również medale. Serdecznie dziękujemy.

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy za udział i słodkie „ załączniki”. Dyplomy otrzymały także nauczycielki, przygotowujące swych podopiecznych do konkursu
i te, pracujące w komisji.

Biorąc pod uwagę wkład pracy jaki uczniowie musieli włożyć, by opanować wszelkie zawiłości polskiej pisowni oraz bardzo wyrównany poziom, jury postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

I miejsce – złoty medal –          Wiktor Solski SP4
                                                               Filip Twardowski SP3
                                                               Aleksandra Jażdżyk SP3
                                                               Lena Chlebowska SP4
                                                               Aleksandra Gajzler SP4
                                                               Kinga Szafaryn SP Gawłów

II miejsce – brązowy medal -   Amelia Jarota SP3
                                                       Jakub Jóźwiki SP4
                                                       Nina Zarzycka SP7
                                                       Mikołaj Błaszczak SP7
                                                       Konrad Kaliński SP7
                                                       Katarzyna Szczepanik SP2

III miejsce – brązowy medal-    Lena Duda SP2
                                                      Adam Rychliński SP3
                                                      Adam Ziętek SP Żuków
                                                      Bartłomiej Orzechowski SP Wyczółki
                                                      Maciej Wasilewski SP4
                                         Michalina Olszewska SP Żuków

Ponadto komisja konkursowa przyznała trzy dodatkowe nagrody książkowe dla uczennic z klas drugich, które osiągnęły najlepsze wyniki. Otrzymały je:

Karina Wolińska SP Żuków
                                 Zuzanna Terenowicz SP Wyczółki
                                 Maja Jaworska SP4

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w ortograficznych zmaganiach.

organizatorzy