XXI Konkurs Młodych Dziennikarzy rozstrzygnięty!

Jak co roku redakcja szkolnej gazetki „Trójwieści” została zaproszona na rozdanie nagród za całoroczną pracę dziennikarską. Na uroczystość zostało zaproszonych 11 redakcji szkolnych gazetek.  W tym roku spotkanie poprowadził redaktor naczelny dwutygodnika „Ziemia Sochaczewska” Robert Małolepszy. Gościem specjalnym był Marcin Malinowski. Choć z wykształcenia jest prawnikiem, to zawodowo na stałe związany z mediami. Był on redaktorem sochaczewskiego radia, później przez kilkanaście lat związany z Dziennikiem Gazetą Prawną, autor wielu programów emitowanych w Polsacie i TV4.

Z młodymi dziennikarzami pan Marcin podzielił się swoim życiowym i zawodowym doświadczeniem, udzielił rad jak zostać dobrym dziennikarzem i jak wzbogacać swój warsztat zawodowy. Opiekunowie gazetek zastanawiali się nad przyszłością prasy papierowej, czy media elektroniczne wyprą druk.

Na zakończenie zostały przyznane nagrody. Uczennice naszej szkoły: Maja Cieślak oraz Ania Czubla zostały uhonorowane statuetkami „Kolorowy Ołówek”  za wywiad który przeprowadziły z biskupem łowickim ks. Andrzejem F. Dziubą. Serdecznie gratulujemy

05-06-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie