Dzień Bociana

Bocian biały – najbardziej polski z polskich ptaków, prawdopodobnie bardziej kojarzony z Polską niż orzeł, którego w przeciwieństwie do bociana bardzo trudno zobaczyć w naturze. Polskie bociany stanowią 20% światowej populacji tego gatunku, a więc co piąty bocian na świecie jest Polakiem. Pojawia się w książeczkach dla najmłodszych dzieci, a jego gniazda napotykamy przejeżdżając przez wsie, a mimo to nie wiemy o nich zbyt dużo.

31 maja obchodzimy Dzień Bociana białego. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji „bocian”. Koordynatorami akcji były p. Zofia Szydełko i Agnieszka Matusiak angażujące do akcji swoje klasy.

Najmłodsi uczniowie zakładali na głowy bocianie maseczki i swoim strojem symbolizowali bocianie święto.  W holu szkoły zawisł tematyczny plakat. Uczniowie klasy IIIa zaprezentowali krótką audycję przez radiowęzeł. Najwięcej jednak zabawy wzbudziły kolorowanki rozdawane na terenie szkoły. Każde dziecko mogło w dowolnej chwili  pomalować swojego bociana i powiesić w bocianiej galerii w holu szkoły. Najmłodszym uczniom, czyli „zerówkowiczom” starsi koledzy przeczytali też bajkę o lisie i bocianie, a galeria bociania wzbogaciła się o prace Maluchów.

Kolejny Dzień Bociana za rok.

05-06-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie