przejdź do Sochaczew.pl
154965 odwiedzin
Dzień Bociana

Bocian biały – najbardziej polski z polskich ptaków, prawdopodobnie bardziej kojarzony z Polską niż orzeł, którego w przeciwieństwie do bociana bardzo trudno zobaczyć w naturze. Polskie bociany stanowią 20% światowej populacji tego gatunku, a więc co piąty bocian na świecie jest Polakiem. Pojawia się w książeczkach dla najmłodszych dzieci, a jego gniazda napotykamy przejeżdżając przez wsie, a mimo to nie wiemy o nich zbyt dużo.

            31 maja obchodzimy Dzień Bociana białego. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji „bocian”. Koordynatorami akcji były p. Zofia Szydełko i Agnieszka Matusiak angażujące do akcji swoje klasy.

Najmłodsi uczniowie zakładali na głowy bocianie maseczki i swoim strojem symbolizowali bocianie święto.  W holu szkoły zawisł tematyczny plakat. Uczniowie klasy IIIa zaprezentowali krótką audycję przez radiowęzeł. Najwięcej jednak zabawy wzbudziły kolorowanki rozdawane na terenie szkoły. Każde dziecko mogło w dowolnej chwili  pomalować swojego bociana i powiesić w bocianiej galerii w holu szkoły. Najmłodszym uczniom, czyli „zerówkowiczom” starsi koledzy przeczytali też bajkę o lisie i bocianie, a galeria bociania wzbogaciła się o prace Maluchów.

Kolejny Dzień Bociana za rok.

A A A
05.06.2017
godz.09:17
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość