przejdź do Sochaczew.pl
154965 odwiedzin
Jak nie czytam jak czytam

Szkoła Podstawowa nr 3  już po raz drugi włączyła się w ogólnopolską akcję JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM,  której organizatorem w naszej placówce była biblioteka szkolna.

  Wszystkie klasy, wraz ze swoimi wychowawcami, przygotowały zabawne plakaty i transparenty promujące czytelnictwo, ażeby w sposób widowiskowy i atrakcyjny zaprezentować się 31 maja o godzinie 10:00 na placu przed szkołą.  W akcji uczestniczyło ok. 500 osób. Byli to uczniowie klas 0-6, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Każdy przyniósł swoją ulubioną książkę.  Nasza próba ustanowienia rekordu w jednoczesnym czytaniu, budziła duże zainteresowanie mieszkańców oraz przechodniów.  

W ten niekonwencjonalny sposób chcieliśmy pokazać, iż wbrew temu co mówią statystyki, dzieci  lubią książki, a czytanie to przede wszystkim dobra zabawa. Nieczytający uczniowie przekonali się, że książka to nie tylko obowiązek w postaci lektury szkolnej, lecz również miła forma spędzania wolnego czasu. Czytaniem można i należy się chwalić!

Czy udało się pobić zeszłoroczny rekord? Odpowiedź na to pytanie poznamy już pod koniec czerwca, gdy główny organizator akcji, czasopismo „Biblioteka w Szkole” opublikuje oficjalne wyniki.

A A A
05.06.2017
godz.15:28
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość