KOLOROWE KLASY- AKCJA CHARYTATYWNA UCZNIÓW Z SP3

Dnia 23.05.2017 odbyła się akcja charytatywna pod nazwą „ Kolorowe klasy”. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez uczniów klasy 6a przy współudziale nauczycielki języka polskiego - pani Małgorzaty Grzymkowskiej. Celem  było udekorowanie niektórych szkolnych  sal  lekcyjnych, w których edukację zdobywają nasi najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1. W skład grupy wchodzili: Maja Cieślak, Wiktoria Zobaczyńska, Wiktoria Sobolik, Gracjan Szczerbik i Bartek Cichy. Od 18.05.2017 przygotowywali różnego typu dekoracje: własnoręcznie powycinane elementy i plakaty. Rankiem w dniu akcji wszystko było już gotowe. O 10.30 dotarli do pierwszej sali, w której odbywały się właśnie zajęcia grupy przedszkolnej pod nazwą „Promyki”. Pani przedszkolanka z radością przyjęła dekoracje w kształcie rybek, kwiatków oraz lodów, a przedszkolaki podziękowały wybuchami radości oraz zachwytu.  Zaraz potem wolontariusze odwiedzili drugą salę zerówkową.  Tam z kolei trafiły rożne kwiatki i rulony. Wszystkie dekoracje sprawnie przykleili do okien. Dzieciom i opiekunce bardzo się to wszystko spodobało. Ostatnim miejscem akcji była sala numer 12, w której odbywała swoje zajęcia klasa nauczania początkowego.  Do sali tej trafiły różne kwiatki i plakaty. Tu również praca szóstoklasistów przyjęta została bardzo entuzjastycznie. Podsumowując akcję, należy stwierdzić, że spotkała się ona z ogromną wdzięcznością i radością. Jej efektem były uśmiechnięte od ucha do ucha twarze dzieci i pięknie udekorowane sale lekcyjne. Uczniowie, chętni do  powtórzenia przedsięwzięcia, już szykują  nowe pomysły.
Uczniowie klasy VI Awraz z panią Małgorzatą Grzymkowską

22.06.2017