POMÓŻMY ZAKRZEWIAKOM

Dnia 22 maja grupa uczniów klasy VIA, w skład której weszli: Marysia Dybiec, Amelka Wszoła, Marta i Mateusz Jaworscy, zrealizowała pomysł na akcję charytatywną pod hasłem "Pomóżmy Zakrzewiakom". Polegała ona na zaangażowaniu się w opiekę nad  zwierzętami z Zagrody w Zakrzewie.  Wzorową postawę zaprezentowała firma zajmująca się wyrobem soków "Tęczowy ogród". Zaproponowała ona pomoc w postaci podarowania uczniom kilku skrzynek z jabłkami i marchewkami, które posłużą jako pokarm mieszkańcom Zakrzewia. Oprócz tego uczniowie sami bardzo wczuli się we wsparcie podopiecznych zagrody. Wybrali się do ośrodka agroturystki, gdzie pomogli właścicielom oprzątnąć boksy (to zadanie sprawiło im wiele kłopotu, ale i dało niezapomniane zabawne wspomnienia), czy też jako „poskramiacze” alpak - cudem udało się zagnać je do zagrody. Przygotowując konie do zajęć, poznali również podstawowe wyposażenie jeździeckie. Największą radość sprawiła jednak wiadomość o nowo narodzonych fretkach, które na widok wolontariuszy zareagowały niezwykłym entuzjazmem. Pan Aleksander zabrał grupę na przejażdżkę po gospodarstwie. Gdy podróż po wyboistych drogach zakończyła się, czekała ich kolejna misja, jaką było napełnienie poideł dla koni. Po wykonaniu tej czynności mieli trochę wolnego czasu, który wykorzystali głównie na zabawę z futrzanymi przyjaciółmi oraz sfotografowaniu najciekawszych miejsc i zwierząt. Potem przyszedł czas na już ostatnie zajęcie – nakarmienie zwierząt.  Zadanie to zakończyło odwiedziny w „Zagrodzie w Zakrzewie”. Niewątpliwie uczniowie zajrzą do niej jeszcze nie raz, ponieważ przez ten krótki okres naprawdę bardzo zżyli się ze zwierzakami, ale również ze sobą. Pomaganie bardzo ich do siebie zbliżyło i z pewnością w podobnym gronie będą spotykać się poza tym charytatywnym przedsięwzięciem. Akcja udała się, a zaangażowanie w nią przyniosło radość nie tylko pracownikom zagrody, ale również jej mieszkańcom i samym wolontariuszom.

Uczniowie klasy VI Awraz z panią Małgorzatą Grzymkowską

22-06-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie