WIZYTA W FUNDACJI DLA SZCZENIĄT „JUDYTA”

Dnia 1 czerwca grupka uczniów z klasy VIA (Ola Kras - Bolimowska, Kasia Bury, Piotr  Paciorkowski, Oliwier Szczrbik, Kuba Fabisiak, Kuba Jeznach, Maks Awtuch i Damian Rogowski) zgromadziła się pod adresem Domu Tymczasowego dla szczeniaków -"Judyta". Fundacja prowadzona jest przez bardzo życzliwą i przyjazną panią Małgosię oraz jej rodzinę. Wizyta ta i zaangażowanie były skutkiem chęci niesienia pomocy tym przesłodkim maluchom. Wszyscy w pełni podekscytowani spotkali się na miejscu o godzinie 16:30. Po niedługim zapoznaniu z opiekunami milusińskich oraz wręczeniu podarunków w postaci karmy, podkładów czy zabawek, udali się na spotkanie z psiakami. Wchodząc do głównego pomieszczenia oraz rozglądając się na wszystkie strony, nie wiedzieli, do której klatki podejść najpierw. Słychać tam było jedynie głośne skomlenie oraz szczekanie szczeniaków pragnących uwagi. Pani pozwoliła  otworzyć klatki, a niektóre maluchy potrzymać na rękach. Wysłuchali również krótkich, wzruszających opowieści o pochodzeniu i przeżyciach małych podopiecznych.W innym pomieszczenia również mogli zobaczyć kilka psiaków, mn.i.: dwa rozbrykane "skoczki", pięć młodych, które dopiero przybyły ze schroniska, a także dwa większe pieski uwielbiające zabawę i lizanie po rękach.Niedługo potem, na krótki czas wybrali się do większych czworonogów, z którymi bawili się na przeznaczonym dla nich terenie. Ostatnim już punktem odwiedzin w ośrodku była przeprawa na tył, gdzie znajdowały się większe kojce z przebywającą w nich jeszcze większą ilością pupili.Wizyta zakończyła się około godziny 18:00. Wspaniali gospodarze jeszcze raz serdecznie podziękowali za podarunki oraz udział we wspomaganiu fundacji.  Pobyt tam oraz poświęcenie paru godzin było dobrym  pomysłem na zrealizowanie zadania. Tymczasowy Dom dla Szczeniąt to niezwykłe miejsce, które utworzyli niezwykli ludzie. Oby nadarzyło się więcej okazji na odwiedzenie tak wspaniałych miejsc.
Uczniowie klasy VI Awraz z panią Małgorzatą Grzymkowską

22.06.2017