Nasza społeczność klasowa i szkolna

Czy w naszej szkole są „biegacze, krzykacze i popychacze”? Takie pytanie zdała wychowawczyni klasy IIb p. Zofia Szydełko uczniom kl. O- III naszej szkoły w dniu 29 listopada. Wówczas bowiem odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych pod hasłem „Nasza społeczność klasowa i szkolna”.

Spotkanie to miało na celu uświadomienie dzieciom , jak niebezpieczne w szkole mogą być niektóre zachowania dzieci. Bardzo ciekawa forma w postaci prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. Szydełko  stała się początkiem interesującej dyskusji wszystkich dzieci na temat właściwego i niewłaściwego zachowania w szkole, szczególnie podczas przerw: na korytarzu, w sali lekcyjnej, w szatni, łazience czy przy sklepiku szkolnym. Dzieci chętnie uczestniczyły w owej dyskusji. Uczniowie klasy IIb udzielili także wielu rad swoim koleżankom i kolegom, a zwieńczeniem spotkania było wysłuchanie piosenki.  Uczniom klas młodszych bardzo spodobało się nowe słownictwo. „Biegacze, krzykacze i popychacze” stali się przyczyną dla tworzenia innych słów dotyczących zachowań uczniów w szkole. Mamy nadzieję ,że słowa te zostaną w pamięci dzieci i „biegaczy, krzykaczy, popychaczy” czy innych będzie w szkole coraz mniej.