„ SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

Tradycyjnie, jak każdego roku odbyła się XXV edycja konkursu na szopkę bożonarodzeniową, którego organizatorem jest Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Głównym celem konkursu było propagowanie tradycji szopkarstwa polskiego i pielęgnowania obyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Uczestnicy wykonywali tradycyjne szopki różnorodną techniką, w zależności od inwencji własnej.  Do udziału w konkursie bardzo chętnie , podobnie jak w latach poprzednich, przystąpili nasi uczniowie. Wykonywali prace indywidualnie, zespołowo i rodzinnie. Trzeba przyznać, że pomysłów nie zabrakło. Szopki były bardzo ciekawe, wykonane z dużą pieczołowitością i zaangażowaniem , z różnorodnych materiałów. Dostrzegła to również komisja powołana przez organizatorów. Stąd nasi uczniowie podczas rozstrzygnięcia, które miało miejsce 10 grudnia b. r.  otrzymali wiele wyróżnień:
w kategorii zespołowej Ania Marciniak i Marysia Łda z kl. VId, w kategorii prac indywidualnych Zuzia Kwiek kl. IVd, Sebastian Giza uczeń kl. IVc, natomiast
w kategorii rodzinnej Antonina Deręgowska z kl. IVa.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.