Szkolno-świetlicowe kolędowanie 2017

Świetliczaki z radością przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci uczą się polskich kolęd inscenizowanych ruchem pod kierunkiem wychowawców świetlicy oraz tematycznych wierszy pod fachowym okiem p. Heleny Pukosz. Uczniowie zaprezentują swoje umiejętności podczas uroczystej wigilii świetlicowej 20.12.2017r. Nad dekoracją,  ozdabianiem świetlicy i stołówki czuwa p. Ewa Dąbrowska we współpracy z wychowawcami.

Wybrana grupa uzdolnionych wokalnie uczniów z klasy I a  z wdziękiem,  dziecięcą spontanicznością, w tradycyjnych strojach ludowych wyśpiewa kolędę „Złota gwiazdka” oraz pastorałkę góralską „Oj maluśki, maluśki”. Grupa taneczna „Tip-Top” uczniów klasy III b i III d uczy się układu poloneza  do kolędy „Bóg się rodzi” pod kierunkiem p. Urszuli Karazji. Efekty artystycznych zmagań będą zaprezentowane społeczności szkolnej, rodzicom  i zaproszonym gościom podczas uroczystego spotkania wigilijnego  w szkole w dn. 19.12.2017r. oraz 21.12.2017r.

W dn. 12.12.2017r. podczas uroczystości wręczenia nagród pod opieką p. Wiesławy Mikulskiej, Kinga Zielińska z klasy IV a otrzymała wyróżnienie w XI międzyświetlicowym konkursie plastycznym na najładniejszą i najciekawszą ozdobę choinkową pod kierunkiem p. Ewy Dabrowskiej

Urszula Karazja

13.12.2017