Betlejemskie Światełko Pokoju – misja zuchów ze Szkoły Podstawowej nr 3

W dniach 18 i 19 grudnia 2017 r. zuchy z gromady „Leśne Bractwo”, a są nimi uczniowie z klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie, jak co roku od wielu lat wzięły aktywny udział w misji roznoszenia do instytucji oświatowych i władz miasta i powiatu prawdziwego  Betlejemskiego Światełka Pokoju. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 1, ZSCKP „80”, Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia, ZSRCKU „Ogrodnik”, Muzeum Kolei Wąskotorowej, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Fryderyka Chopina, Przedszkole nr 1, Miejski Żłobek , Starostwo Powiatu, Urząd Miasta Sochaczew i oczywiście Szkołę Podstawową nr 3. W każdej z tych instytucji byliśmy oczekiwani i bardzo mile przyjęci. Tradycją stało się już, że to zuchy z SP 3 przynoszą do tych instytucji Betlejemskie Światełko Pokoju wraz z życzeniami zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Zuchy za światełko i pamięć otrzymały wiele słodkości i zaproszenie na kolejną wizytę za rok. Podczas spotkania z Wiceburmistrzem miasta Panem  Markiem Fergińskim i Przewodniczącym Rady Miasta Panem Sylwestrem Kaczmarkiem życzenia zostały nagrane i przekazane na portalu społecznościowym  Facebook, całej społeczności naszego miasta i całemu środowisku lokalnemu. Zuchy wraz z drużynową hm Krystyną Stańkowską dziękują za gościnność i słodki poczęstunek.

Pragniemy jednocześnie podkreślić, że przesłaniem tegorocznego Betlejemskiego Światełka Pokoju są słowa: „W Tobie jest Światło!” Warto o tym pamiętać i dzielić się tym Światłem z innymi. Każdego dobrego człowieka jest na to stać! Życzymy ze szczerego serca, byście wszyscy płomykiem serca własnego, zapalili wiele innych ludzkich serc.

Z zuchowym pozdrowieniem: Czuj!

Autor artykułu: drużynowa hm Krystyn Stańkowska

05.01.2018