Witajcie w naszej bajce

Czytanie książek i bajek to jeden z najprostszych sposobów przekazywania dzieciom wiedzy o świecie. Uczymy je, czym jest dobro i zło, oraz tego, że każdy czyn ma swoje konsekwencje.

Pierwszaki z  naszej szkoły też lubią słuchać bajek. Jedną z najpopularniejszych i chyba najbardziej znanych każdemu dziecku jest „Czerwony Kapturek”. Baśń tę napisał dawno temu francuski baśniopisarz Charles Perrault. Maluchom z Ia tak spodobały się przygody małej dziewczynki, że postanowiły zabawić się w aktorów i przygotować przedstawienie. Pierwszy raz „Czerwonego Kapturka” obejrzeli  dziadkowie i rodzice dzieci już w lutym. 18 kwietnia we środę na specjalne  zaproszenie przybyły do naszej szkoły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Małe Zuchy”, starszaki z Przedszkola nr1 i nasza szkolna zerówka. Trema u aktorów była niemała, lecz wszyscy pokazali , że potrafią wspaniale ją opanować. Widzowie w ciszy i z zapartym tchem oglądali pokazy małych aktorów.  Na koniec  zaproszeni goście rozmawiali o właściwym zachowaniu i o błędach w postępowaniu głównej bohaterki.

Zwieńczeniem spotkania był słodki cukierkowy poczęstunek, który zakupili rodzice uczniów klasy Ia oraz przekazanie na ręce wychowawczyń kolorowanek przedstawiających głównych bohaterów bajeczki.

Pierwszaki z Ia już zapraszają na kolejne przedstawienia.

25.04.2018