Maluchy poznają życie pszczół

Pszczoły miodne zbierają nektar i pyłek kwiatów, który jest ich pożywieniem i w ten sposób zapylają rośliny owadopylne. Taką wiedzę mają nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły.  Ale wiele ciekawostek z życia pszczół uczniowie z klas O-III mogli poznać we wtorek  24 kwietnia 2018r. Do naszej szkoły przybył z różnymi pszczelimi darami pszczelarz, właściciel pasieki.

Największe zainteresowanie oczywiście wzbudził strój pszczelarza wraz z dużym kapeluszem, chroniący ciało każdego, kto zbliża się do ula.

Zaproszony gość opowiadał wiele ciekawostek  z życia tych fantastycznych owadów. Ile odnóży maja pszczoły? Jak długo żyje pszczela matka? Jak długo żyją robotnice? Kim są trutnie? Co to jest mleczko pszczele i pierzga? Na te i inne pytania dzieci mogły uzyskać ciekawe informacje. Zobaczyły także jak piękne kolory mają różne rodzaje miodów i mogły także dotknąć woskowych świec. Wielu młodych słuchaczy stwierdziło też , że w przyszłości zostaną pszczelarzami!