Trójka współorganizatorem powiatowego turnieju BRD

W dniu 24 kwietnia 2018 w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Głównym celem Turnieju było utrwalenie i stałe podnoszenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród młodzieży szkolnej tj. popularyzowanie bezpiecznych zachowań w roli pieszych i rowerzystów, sprawdzenie i utrwalenie wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Jazda rowerem to nie tylko przyjemność, to wielka odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i innych. Do tego potrzebna jest wiedza, umiejętność, wyobraźnia, rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak ważna jest wszechstronna edukacja uczestników ruchu drogowego pokazują statystyki policyjne. Dlatego też wpajanie właściwych postaw i zachowań w ruchu drogowym musi odbywać się już od najmłodszych lat. W ten sposób najmłodsi zdobywają wiedzę, która procentuje w dorosłym życiu.

W turnieju brały udział 4-osobowe drużyny z pięciu szkół podstawowych i 3-osobowe drużyny z dwóch szkół gimnazjalnych.

Na powiatowe eliminacje Turnieju BRD składały się dwa etapy: teoretyczny i praktyczny. Część teoretyczna odbywała się w sali lekcyjnej, gdzie drużyny rozwiązywały test wiedzy o ruchu drogowym z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej.

Część praktyczna odbywała się na boisku szkolnym, gdzie każdy uczestnik musiał pokonać rowerowy tor przeszkód.

Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwała Sochaczewska Policja. Funkcjonariusze sochaczewskiej drogówki oceniali testy i technikę jazdy zawodników na torze przeszkód. Po zliczeniu i przeanalizowaniu całej punktacji klasyfikacja szkół ułożyła się następująco:

Szkoły podstawowe:

I miejsce Szkoła Podstawowa – Nowa Sucha

II miejsce Szkoła Podstawowa – Brzozów Stary

III miejsce Szkoła Podstawowa – Teresin

IV miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sochaczewie

V miejsce Szkoła Podstawowa – Rybno

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce Gimnazjum Nowa Sucha

II miejsce Gimnazjum Rybno

Po ogłoszeniu wyników do wszystkich uczestników Turnieju i ich opiekunów wygłosił przemówienie Gospodarz Turnieju Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 Krzysztof Werłaty, podkreślając cel, rolę i znaczenie takich inicjatyw.

Następnie wszystkim drużynom zostały wręczone dyplomy i puchary ufundowane przez Gospodarza Turnieju.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy byli zaangażowani w organizację Turnieju i przygotowanie młodzieży do startu w tym konkursie.

Specjalne słowa podziękowania dla Komendanta Powiatowej Policji w Sochaczewie insp. Michała Safjańskiego i funkcjonariuszy drogówki za pomoc w organizacji i przebiegu Turnieju.

Turniej w Szkole Podstawowej Nr 3 w Sochaczewie doskonale wpisuje się w ideę ogólnopolskich działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród młodzieży szkolnej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na kolejnych etapach Turnieju.

25.04.2018