III już edycja Powiatowego Konkursu Mistrz Gramatyki w SP3

W piątek 27 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia już edycja Powiatowego Konkursu Mistrz Gramatyki. Celem konkursu kierowanego do uczniów klas szóstych jest rozpowszechnianie i popularyzowanie wiedzy na temat gramatyki języka polskiego oraz promowanie dzieci o wybitnych zdolnościach humanistycznych.Zgłoszenia nadesłane zostały ze szkół podstawowych z Sochaczewa (SP2, SP3, SP4), a także z Teresina, Iłowa, Giżyc i Młodzieszyna. Ostatecznie udział wzięło 19 uczniów. Szóstoklasiści musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu fonetyki, fleksji,  składni czy słowotwórstwa. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 60 minut.W czasie, kiedy komisja zajęta była sprawdzaniem testów, młodzi poloniści po słodkim poczęstunku mogli zrelaksować się, oglądając zabawny film  pod opieką Pani Renaty Walisiewicz. Następnie wicedyrektor Pani Anna Gołębiowska przedstawiła wyniki konkursu i wręczyła uczniom nagrody. Swoją obecnością zaszczycili nas również Dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Pani Danuta Szewczyk – Kozłowska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 Pan Krzysztof Werłaty, którzy również składali zwycięzcom gratulacje.Tym razem wszystkie trzy pierwsze miejsca zajęte zostały przez uczniów ze szkół sochaczewskich. Mistrzynią gramatyki została – Julia Kuzińska z SP4, otrzymując również nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta Sochaczew – Pana Piotra Osieckiego. Drugie miejsce ex aequo przypadło dwóm uczennicom z SP3 – Oliwii Krajewskiej oraz Michalinie Gosik, zaś trzecie miejsce zajął Tomasz Kamiński z SP4. Warto jednak podkreślić, iż różnice pomiędzy wszystkimi nagrodzonymi miejscami wynosiły zaledwie po jednym punkcie. Komisja konkursu przyznała również trzy wyróżnienia: dla Julii Bąk z SP3, Piotra Marczaka z SP w Iłowie oraz Mateusza Białobrzeskiego z SP w Teresinie.Zwycięzcy otrzymali szklane statuetki i książki. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki zaś nauczyciele – poloniści, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do konkursu -  podziękowania.Na zakończenie konkursu uczennice klasy VID z SP3 przedstawiły inscenizację opartą na utworze Antoine de Saint-Exupery pt. „Mały Książę”, którą przygotowały pod bacznym okiem pań bibliotekarek ze swojej szkoły.Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie, jednocześnie zapraszamy do kolejnej edycji Mistrza Gramatyki, która tradycyjnie odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.