XX jubileuszowe „Małe Dyktando”

11 maja po raz dwudziesty odbył się w naszej szkole miejsko- gminny konkurs ortograficzny „ Małe Dyktando” pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew. Uczestniczyli w nim uczniowie z następujących szkół: SP2, SP3, SP4, SP7,SP w Żukowie, SP w Gawłowie. Byli to głównie reprezentanci, wyłonieni drogą szkolnych eliminacji, z klas trzecich. Trud zmagań z polską ortografią  zdecydowało się podjąć także dwoje uczniów z klas drugich. Łącznie do konkursu przystąpiło 41 uczniów. Rozpoczął się on punktualni o godzinie 1500 . Uroczystego otwarcia dokonała wicedyrektor szkoły p. Małgorzata Dobrzyńska. Przygotowane były dwa zestawy dyktand, drogą losowania uczestnicy pisali tekst pt. : „Dyżurny”. Okazał się on łatwy, bądź uczestnicy tak świetnie przygotowani, o czym świadczą wyniki i  ilość przyznanych miejsc. Uczniowie oceniani byli indywidualnie. Za zdobyte miejsca otrzymywali medale:  złote, srebrne i brązowe oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Burmistrza Miasta Sochaczew- p. Piotra Osieckiego, Wójta Gminy Sochaczew- p. Mirosława Orlińskiego i Radę Rodziców SP3. Rada Rodziców naszej szkoły ufundowała  medale, a także okolicznościowe, pamiątkowe znaczki z okazji jubileuszu konkursu. Serdecznie dziękujemy.
      Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy za udział, natomiast nauczycielki przygotowujące uczniów oraz pracujące w komisji, podziękowania za zaangażowanie w organizację konkursu.
     Jak na okrągłą rocznicę przystało, był kącik wspomnień pod hasłem „ Małe Dyktando- dwadzieścia lat minęło….” oraz  tort, który uświetnił nasz jubileusz.
    Biorąc pod uwagę wkład pracy jaki uczniowie musieli włożyć, by opanować wszelkie zawiłości polskiej pisowni oraz bardzo wyrównany poziom, jury postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

I miejsce – złoty medal      Dominik Wrzesiński  SP3
                                                      Maja Jaworska SP4
                                                      Szymon Grzelak SP Żuków- uczeń kl. II
                                                      Jan Pawłowski SP7
                                                      Maja Sałacińska SP Żuków
                                                      Wiktoria Skumiał SP Gawłów

II miejsce – srebrny medal -   Natalia Wolniak SP2
                                                      Alicja Grzywińska SP4
                                                      Patryk Pawłowski SP7
                                                      Zuzanna Orlikowska SP Gawłów
                                                      Mateusz Matusiak SP7
                                                      Mateusz Wrzesiński SP3

III miejsce – brązowy medal-    Wiktor Jażdżyk SP2
                                                      Maja Jakubiak SP3
                                                      Kornelia Matuszewska SP3
                                                      Alicja Kucharska SP4
                                                       Jędrzej Kuśmierczyk SP4
                                                       Blanka Włodarska SP Żuków

Ponadto komisja konkursowa przyznała dodatkową  nagrodę książkową dla uczennicy klasy drugiej Marty Jeznach ze Szkoły Podstawowej w Żukowie. Szczególne gratulacje należą się uczniowi klasy drugiej Szymonowi Grzelakowi również ze Szkoły Podstawowej w Żukowie, który zajął I miejsce zdobywając  złoty medal i nagrodę książkową.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
 w ortograficznych zmaganiach.

organizatorzy