Mali goście w naszej szkole

Już za chwilę, po wakacjach, nowi uczniowie klas pierwszych przywitają naszą szkołę. W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego w dniu 25 maja przedszkolaki z najstarszej grupy zerowej „Misie” z Niepublicznego „Tęczowego Przedszkola” w Sochaczewie odwiedziły naszą szkołę. Zawitały na lekcję do pierwszaków z klasy Ia, aby zobaczyć, jak wyglądają zajęcia, zobaczyć szkołę i poznać starszych kolegów.  Naszych gości powitała p. wicedyrektor Małgorzata Dobrzyńska, która wraz wychowawczyniami przedszkola obserwowała pracę wszystkich dzieci . Maluchy z pewną nieśmiałością wstąpiły w progi naszej szkoły, tym bardziej, że przywitał je szkolny dzwonek na przerwę i na korytarzach natychmiast zrobiło się głośno. Na szczęście pierwszaki pomogły młodszym kolegom i wspólnie wszystkie dzieci spędziły wesoło czas przerwy międzylekcyjnej. Po niej nastąpiła wyjątkowa lekcja, w której udział wzięły wszystkie dzieci. Nasi goście zasiedli do wspólnych ławek z kolegami z klasy I. Temat lekcji był wyjątkowo przyjemny. W związku ze zbliżającym się Dniem Mamy dotyczył on oczywiście mam. Dzieci opowiadały o swoich mamach , słuchały czytanego tekstu, układały wyrazy z rozsypanek literowych, czytały, liczyły i wykonały pracę plastyczną- dar dla mamy. Wszystkie dzieci pracowały bardzo aktywnie, za co zostały nagrodzone cukierkami zakupionymi przez Radę Rodziców kl. Ia. Po lekcji maluchy chętnie zwiedziły szkołę. Odwiedziły salę zabaw, pracownię komputerową, klasę zerową naszej szkoły, bibliotekę, kącik patrona i gabinet lekarski. Wizyta była bardzo wesoła. Zakończyła się zrobieniem wspólnego zdjęcia. A małych gości zapraszamy w progi naszej szkoły już od września.

04.06.2018