Dzień Bociana

Już od kilku lat Dzień Bociana obchodzony w Polsce 31 maja,  w naszej szkole stał się cyklicznie obchodzonym świętem. W tym roku po raz kolejny stał się też przyczyną przekazania uczniom naszej szkoły wiedzy o ptakach, które lubią towarzystwo ludzi, a nasz kraj stał się dla większości z nich letnią ojczyzną.

W związku tym uczniowie kl. IIb (wych. p. Zofia Szydełko) – Jaś Brodowicz oraz Helenka Łaś zaprezentowali przez szkolny radiowęzeł audycję dotyczącą życia i ochrony bocianów białych. Audycja wzbogacona została  wesołą „bocianią piosenką”.

Na korytarzu klas młodszych ustawiono duży  parawan, a wokół niego postawione zostały stoliki z kredkami. Uczniowie klasy Ia (wych p. Agnieszka Matusiak) oraz IIb (wych. p. Zofia Szydełko) rozdawali wszystkim uczniom , a w szczególności klas młodszych,  obrazki przedstawiające bociany: w gniazdach, latające nad łąką, siedzące na kominie. Każdy uczeń mógł na przerwie pokolorować obrazek i powiesić w „bocianiej galerii”, która bardzo szybko zapełniła się kolorowymi obrazkami. Prace malarskie cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Dzieci z wielką chęcią spędzały przerwy na „bocianim malarstwie”. Szczególną aktywność wykazały maluchy z klasy O (wych. p. M. Żakowska i T. Wilczek), które bardzo pięknie i kolorowo włączyły się w bocianie święto.

11.06.2018