Dni Sochaczewa i mali artyści

Sochaczewskie Centrum Kultury, a konkretnie jedna z jego sekcji,  działa w budynku naszej szkoły od samego początku powstania. Kieruje nią p. Teresa Kłujszo, która wraz z instruktorem p. Piotrem Milczarkiem kilka miesięcy temu zaproponowała najmłodszym uczniom naszej szkoły  współpracę , polegająca na uczestnictwie w zajęciach muzycznych. Aktywnie w ten projekt zaangażowały się dwie klasy Ia i IIIa , które wraz ze swoimi wychowawczyniami, p. Agnieszką Matusiak i p. Jolantą Fiedukowską cyklicznie, co tydzień,  uczęszczały na rozśpiewane zajęcia z  p.Piotrem Milczarkiem. Zabawy muzyczne, ruch,  rozśpiewanie, bardzo podobały się najmłodszym, którzy bardzo chętnie uczestniczyli w tych spotkaniach.   Podsumowaniem zajęć okazała się możliwość wystąpienia obu klas na scenie głównej podczas corocznego święta naszego miasta, czyli Dni Sochaczewa.

I tak oto w niedzielę 10 czerwca, maluchy pięknie wystrojone w białe podkoszulki z logo szkoły i SCK przybyły wraz ze swoimi bliskimi na terem Miejskiego  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, by zaprezentować swoje piosenkarskie umiejętności.

Trochę stremowani uczniowie pięknie zaśpiewali piosenki: „Na Wyspach Bergamutach”,  „ Każdy ma jakiegoś bzika”, „Kaczka dziwaczka” i „Fantazja”. Publiczność nagrodziła małych artystów burzą oklasków.  Opiekunowie z SCK i wychowawczynie byli dumni z występu dzieci. Mamy nadzieje, że ta owocna współpraca z SCK będzie trwać także w przyszłym roku szkolnym.