Szachiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 dla Polski Niepodległej

Dnia 14 czerwca 2018 r. nasi uczniowie, którzy trenują królewską grę w szachy,  reprezentowali Szkołę Podstawową nr 3 w Międzyszkolnym Turnieju  Szachowym o Puchar Polski Niepodległej w Brochowie. Turniej zorganizowała przeprowadziła Szkoła Podstawowa w Brochowie. Szachy w tej szkole cieszą się dużym powodzeniem nie tylko wśród klas starszych IV – VII, ale również wśród uczniów młodszych klas. Szkoła realizuje program „Edukacja przez szachy w szkole”. Klasy, które przystąpiły do programu, mają jak  naukę gry w szachy jako dodatkowy przedmiot. Program trwa drugi rok, a szkoła ma już silną kadrę w klasach I-III i IV–VI, z którą wyjeżdżają na turnieje do Warszawy. Nasi uczniowie, też mają możliwość nauki gry w szachy. Zajęcia szachowe oddaja się w Klubie Nauczyciela, a wyniki kadry dziecięcej z klas I-III i IV-V są zadowalające. Naszą szkołę reprezentowali następujący szachiści:

• Dominik Wrzesiński – III b
  • Mateusz Wrzesiński – III b
  • Aleksandra Sylwestrzak – III b
  • Maja Szczypińska – III b
  • Blanca Bluczak – IV b
  • Ala Jarecka – IV b

Jest to grupa najaktywniejszych zawodników, wytypowana na turniej przez prowadzącego naukę Pana Stanisława Osieckiego.

Wyniki indywidualne są następujące:

Klasy I-III

II miejsce – Dominik Wrzesiński

III miejsce – Aleksandra Sylwestrzak

Klasy IV-VI

III miejsce - Blanca Bluczak

III miejsce – również w tej grupie grający Dominik Wrzesiński

W turnieju udział wzięły następujące szkoły, osiągając następujące wyniki:

• Szkoła Podstawowa w Żukowie – I miejsce
  • Szkoła Podstawowa w Kozowie Biskupim – II miejsce
  • Szkoła Podstawowa w Brochowie – III miejsce
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie – IV miejsce
  • Szkoła Podstawowa w Śladowie - V miejsce
  • Szkoła Podstawowa w Lasocinie – VI miejsce

Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w turnieju. Graliście świetnie! Od września ciąg dalszy rozgrywek szachowych! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji zdjęciowej z turnieju!

Artykuł przygotowała: p. Krystyna Stańkowska

25.06.2018