„5 porcji zdrowia w szkole” czyli drugoklasiści wiedzą, co jedzą!

Uczniowie klas drugich przystąpili do programu edukacyjnego „ 5 porcji zdrowia w szkole”. Celem programu jest wzrost świadomości na temat znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka, wzrost wiedzy o warzywach i owocach, a także sokach , jako podstawie zbilansowanej diety oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród uczniów oraz wspieranie nauczycieli w edukowaniu dzieci w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.

Organizatorzy zaproponowali nauczycielom przeprowadzenie lekcji według scenariuszy oraz wykorzystanie różnorodnych  materiałów edukacyjnych.

Uczniowie klas drugich będą edukację  żywieniową przeprowadzać w najbardziej korzystnym momencie, czyli jesienią. Bogactwo darów jesieni w postaci różnorodnych warzyw i owoców na pewno uatrakcyjni realizację programu. Ponadto nauczyciele będą mogli skorzystać z  bogatej oferty materiałów dydaktycznych takich jak : gry, opowiadania, krzyżówki i inne.

Mamy nadzieję, że prócz akcji „Owoce i warzywa” , dzięki której nasze maluchy mogą zjeść w szkole zdrową przekąskę, program „5 porcji zdrowia w szkole” zmieni choć w części złe nawyki żywieniowe  naszych uczniów, wśród których otyłość zaczyna być wielkim problemem.