Akademia Bezpiecznego Puchatka

Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” skierowanego do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

Program ma na celu:

Edukację i poprawę bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę

w szkole. Wytworzenie naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia. Edukację rodziców w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami.

Edukowanie dzieci w szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa poprzez zabawę.

Nauczyciele klas pierwszych przeprowadzą zajęcia podczas których dzieci nauczą się zachowań na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Udział dzieci w programie zapozna z czekającymi je nowymi wyzwaniami,

a przede wszystkim pokaże, jak dbać o bezpieczeństwo swoje oraz rówieśników.

Program zakończy się Testem Bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników. Mamy pewność, iż współpraca pomiędzy szkołą, a rodzicami przyczyni się do osiągnięcia przez dzieci umiejętności społecznych oraz dostosowania się do reguł panujących w otaczającym je świecie.

Więcej o Programie na stronie: www.akademiapuchatka.pl