Dbamy o nasze bezpieczeństwo w klasie i szkole !

Pod takim hasłem dnia 2 października odbył się apel dla naszych młodszych uczniów, czyli z kl. I- III. Pani Zofia Szydełko przygotowała prezentację dotyczącą różnych niebezpiecznych sytuacji zdarzających się w szkole, które mogą być przyczyną wypadków zagrażających zdrowiu i życiu. Uwzględnione zostały takie zachowania jak: bieganie po szkole, wzajemne popychanie się, podcinanie nogi, bójki, kopnięcia, ciąganie się za ręce i nogi, rzucanie plecakami i przyborami szkolnymi, kłucie ostrymi przyborami, siadanie na plecakach itp. Przy każdym nieodpowiednim zachowaniu uświadamiano o możliwych skutkach wynikających z beztroskiego traktowania bezpieczeństwa swojego i innych osób. Wskazano również na potrzebę empatii i odpowiedzialności w stosunku do koleżanek i kolegów. Na zakończenie  apelu uczniowie kl. IIId przypomnieli   podstawowe zasady zachowania się w klasie i szkole oraz  sposoby postępowania w przypadku pojawienia się problemu.
Mamy nadzieję, że ta „ lekcja wychowawcza” przyniesie właściwe skutki i nasza szkoła będzie miejscem bezpiecznym i przyjaznym każdemu uczniowi.