Szachowe rozgrywki

Szachy są grą o wieloletniej tradycji. Nieznane jest dokładne pochodzenie gry. Najprawdopodobniej są to Indie. Prawdopodobnie obecnie stosowane zasady gry opracowali Persowie, skąd pochodzi nazwa „ szach”- czyli perski król.  Inne hipotezy mówią o tym, że szachy powstały w Chinach.

Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka - kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności.

W naszej szkole uczniowie chętnie grają w różnorodne gry planszowe, zastępując nimi  na szczęście – gry na tabletach, smartfonach czy komputerach.

Dlatego też do wzięcia udziału w mini turnieju szachowym nie trzeba było namawiać najmłodszych uczniów. Przynieśli oni do szkoły szachy, zapoznali się z zasadami gry i turniej rozpoczął się. Wygranymi byli wszyscy biorący udział, choć najlepiej grali uczniowie uczęszczający do sekcji szachowej SCK.

Wszystkich uczniów zachęcamy do gier planszowych, wśród których szachy są królową gier.