KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 4 października br. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny „Złap byka za rogi”.

Głównym celem konkursu jest doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni oraz uświadomienie uczniom, że ortografia polska nie jest trudna, a zmagania z nią mogą dać wiele satysfakcji.

W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy najlepiej napisali dyktando w swojej klasie. W sumie w eliminacjach szkolnych startowało 43 dzieci z  klas czwartych, piątych oraz szóstych. Uczniowie pisali tekst zatytułowany „Przygoda życia”, w którym bohater wbiega chyżo  do pokoju warszawskiego hotelu, gdzie panuje kompletny chaos, nieporządek, jakby przez pokój przeszedł huragan. Nasz bohater ma nieposłane łóżko, haniebnie brudne buty i zachlapaną jakimś ohydztwem odzież. To tylko część wyrazów, z którymi nasi szkolni matadorzy musieli się zmierzyć w ortograficznej corridzie. W walce z bykami wygrało trzech uczniów:

Kacper Kamiński z kl. V d

Bartosz Gołębiowski z kl. VI b

Oliwier Ślusar z kl. VI c

Chłopcy będą reprezentować naszą szkołę podczas VI edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Ortoludek” dnia 18.10. 2018 r. w Szkole Podstawowej  nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Życzymy oczywiście wygranej w pokonywaniu byków.