Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 15 października bieżącego roku  uczniowie klas młodszych uczestniczyli w apelu , którego tematem była „ Bezpieczna droga do szkoły” . Na początku uczniowie klasy Ia pod kierownictwem p. B. Pietrzak  przypomnieli w formie wierszy i rymowanek  główne zasady bezpieczeństwa . Następnie w dalszej części spotkania głos zabrali nasi goście, czyli  policjanci z Powiatowej Komendy Policji. Funkcjonariusze  przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, o różnej porze, w różnych miejscach . Radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu. Policjanci zwrócili też dzieciom uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu. Zwrócili się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań . Wykazywali się też dobrą znajomością zasad przechodzenia przez ulicę. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.
Takie apele , z udziałem Policji, ukierunkowane na bezpieczeństwo stały się już w naszej szkole tradycją. Odbywają się co roku i przynoszą dobre efekty. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

16.10.2018