DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

16 października 1978 r. to dzień, który odmienił oblicze świata. Dzień, w którym kard. Karol Wojtyła został 264 papieżem. Dziś 40 lat po tym wydarzeniu i 13 lat po Jego śmierci nie ma wątpliwości, że była to jedna z najwybitniejszych postaci w dwudziestym wieku, a może i w całej historii Polski. Pragnąc uczcić pamięć niezwykłego Polaka, który już należy do grona świętych w niebie, zogniskowaliśmy nasze działania wokół tegorocznego tematu DNIA PAPIESKIEGO „ PROMIENIOWANIE OJCOSTWA” oraz  100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W poniedziałek 15 października podczas apelu rozpoczynającego się od słów :

„…By uczcić Papieża trzeba dobrać słowa,
aby prawdziwa była  słów wymowa;
o Jego wielkości i pracy codziennej,
o Jego wysiłku, miłości niezmiennej.
Dla tego, co dobre i co sprawiedliwe,
co oznacza prawdę i to, co uczciwe.

Pracowite życie naszego Papieża,
bo On nieustannie do pokoju zmierzał.
Wołał o sumienność, prosił o uczciwość,
wzywał o rozsądek i o sprawiedliwość.
Tę wielkość Papieża dobrocią się mierzy,
bo do grona Wielkich Jan Paweł II należy…”

przywołaliśmy w pamięci najważniejsze miejsca i wydarzenia związane z osobą Papieża,
a przede wszystkim wsłuchiwaliśmy się w słowa świętego Jana Pawła II skierowane do nas, dzieci Polskiej ziemi,  którą tak bardzo ukochał i za która nieustannie tęsknił.

Następnie w Bibliotece Szkolnej przygotowaliśmy wystawę wykonanych przez uczniów albumów, ilustrujących życie i pontyfikat Świętego, aby zafascynowani Jego autorytetem mogli jeszcze lepiej poznać i pokochać Go swym dziecięcym sercem.

W dniu dzisiejszym 16 października , tym wyjątkowym dniu rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża  poprosiliśmy przedstawicieli naszej szkoły- Nauczycieli, Pracowników,  Rodziców i uczniów  aby  odpowiedzieli na pytanie: Jak zapamiętali , co najbardziej wspominają i za co kochają papieża Polaka? Najciekawsze wypowiedzi zamieścimy                     w gazetce szkolnej TRÓJWIEŚCI.

16.10.2018