Złota jesień w parku im. Garbolewskich

Złota jesień w parku

Złota, polska jesień rozgościła na dobre. Słońce świeci, jest ciepło. Taka pogoda sprzyja różnorodnym wycieczkom plenerowym. Dzięki bliskości parku im. Włodzimierza Ignacego Garbolewskiego, uczniowie naszej szkoły mają możliwość spacerów po parku.

Park w ostatnim czasie przeszedł rewitalizację. Pojawiły się nowe rośliny, ale także nowość-  bogactwo instrumentów muzycznych, które inspirują dzieci do artystycznej twórczości. W parku jednak nadal rośnie starodrzew w postaci dębów, sosen, kasztanowców, świerków, modrzewi, klonów czy lip. Spacery do parku służą więc także edukacji- uczymy się rozpoznawać drzewa i krzewy. Najpiękniejsza jest jednak możliwość biegania i zbierania darów jesieni: kolorowych liści, żołędzi i kasztanów.