Nowy Samorząd, Nowe Wyzwania

Samorząd uczniowski SP3 rozpoczął swoją działalność w roku szkolnym 2018/19 od ogłoszenia wyborów, w wyniku których mieli zostać wybrani przewodniczący i wiceprzewodniczący szkoły. Opiekunowie SU: I. Wachowska i M. Sompor we współpracy z Biblioteką Szkolną , w dniu 2.10.2018 zorganizowali głosowanie. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie z klas IV-VI. Po przeliczeniu głosów komisja ustaliła, iż  przewodniczącą szkoły została Paulina Kasprzak z kl. VIc a wiceprzewodniczącą Julia Serafin z kl. Vd. Pozostali uczniowie, którzy zgłosili swoje kandydatury, pozostają automatycznie w Samorządzie Uczniowskim, tworzą jego prezydium i będą angażowali się w jego działalność.

Dnia 8.10. 2018 uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę głosów, a także ci, którzy pomagali przy organizacji wyborów pojechali wraz z opiekunami na wycieczkę. Był to udział w rekonstrukcji przyjazdu znanego kompozytora i patrioty, Ignacego Jana Paderewskiego, do Sochaczewa połączona z przejazdem koleją wąskotorową (tzw. „pociągiem retro”). Podczas jazdy uczniowie i nauczyciele, a także przedstawiciele władz miasta śpiewali pieśni patriotyczne. Na stacji w Chodakowie czekała na nas orkiestra dęta, przy akompaniamencie której wszyscy udali się do kinoteatru Mazowsze, aby obejrzeć przedstawienie o życiu, twórczości i działalności patriotycznej Ignacego Paderewskiego. Spektakl był przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Po obejrzeniu przedstawienia udaliśmy się w podróż powrotną – oczywiście, również, sochaczewską „ciuchcią”.

Samorząd Uczniowski przygotował także plakaty okolicznościowe na gazetkę ścienną, z okazji dnia Chłopaka i Dnia Edukacji Narodowej.

Jest to dopiero początek roku szkolnego. W ciągu następnych miesięcy mamy zaplanowane wiele innych działań o wynikach których będziemy informować na łamach gazetki.