Święto pierwszaków

„Święto pierwszaków”

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. W tym roku miało ono miejsce 19 października.
Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.  Wreszcie nadszedł wyczekiwany czas. Wszystkie pierwszaki w strojach galowych, , przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście. Dodatkowo imprezę uświetniło przybycie gości: Burmistrza Miasta Pana Piotra Osieckiego, Zastępcy Burmistrza  Pana Marka Fergińskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana Arkadiusza Karasia oraz przewodniczącej Rady Rodziców Pani Kariny Flakowskiej. Punktualnie o godzinie 15.00  uroczystość została rozpoczęta.  Pan dyrektor szkoły Krzysztof Werłaty powitał gorąco gości, rodziców, nauczycieli, a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych. W swym przemówieniu życzył m. in. obfitości w nowe, bogate doświadczenia oraz samych sukcesów na rozpoczynającej się szkolnej drodze. Równie ciepłe słowa do uczniów i rodziców skierował  Pan Burmistrz Piotr Osiecki i Pani Karina Flakowska. Następnie,  w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na zakończenie uczniowie klasy IIIa zaprezentowali część artystyczną, która wprowadziła wszystkich w miły nastrój do dalszego świętowania już w salach lekcyjnych.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.