Święto Patrona

Październikowe święto

W każdej szkole bywają dni ważne dla całej społeczności, wpisane w tradycję i obrzędowość. W naszej szkole jest to październikowe Święto Patrona – Bolesława Krzywoustego.
   W tym roku obchodzone było ono  w piątek, 26 października. Ten dzień poświęcony był postaci Bolesława Krzywoustego , ale nie zabrakło także tematyki odnoszącej się do obchodów 100- lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Cała społeczność zgromadziła się w szkole już o godz.8.00. Koordynatorzy święta,
p. Aleksandra Brysiak i p. Eugeniusz Jędraszczak zaplanowali  dla każdego poziomu klas różnorodne formy działań.  Postać patrona została uwidoczniona na wielu pracach plastycznych eksponowanych na korytarzach i w holu  szkoły. Jak barwny był to władca wiedzą uczniowie opracowujący materiały historyczne, przygotowujący się do konkursów historycznych. Uczniowie klas czwartych prezentowali swą wiedzę w konkursie „ Godło, Barwy , Hymn”, klasy piąte w konkursie „ Co wiemy o Bolesławie Krzywoustym”  natomiast klasy szóste uczestniczyli w konkursie „ Drogi do niepodległości”. Zakres wiedzy dostosowany był odpowiednio do wieku uczestników . Nagrodami były dyplomy i drobne upominki. Miało również miejsce rozstrzygnięcie szkolnego konkursu literackiego „ Strofy znad Bzury”, którego organizatorkami  były:  p. M. Stasiak i p. K. Figut. Uczestnicy zaprezentowali duże umiejętności literackie, najlepsze prace wyeksponowane były w  kąciku patrona, miejscu ogólnodostępnym zarówno dla uczniów jak i rodziców. Najmłodsi reprezentanci naszej szkolnej społeczności zmagali się w turniejach rycerskich, zabawy przy tym było wiele.  Wszyscy uczniowie klas O-VI brali dodatkowo udział w różnych przedsięwzięciach zorganizowanych przez wychowawców. Ważnym  elementem naszego święta była wystawa zgromadzonych pamiątek dotyczących historii Polski . Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem zarówno uczniów starszych jak i młodszych.
Posumowaniem Święta Szkoły była dyskoteka w sali gimnastycznej.
    Trwające od wielu tygodni przygotowania zostały wynagrodzone barwnym i ciekawym świętem.