Pasowanie na świetlika

W dniu 25 października 2018r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na świetlika dla uczniów klas pierwszych czyli chrzest świetlicowy. Celem spotkania było przyjęcie najmłodszych koleżanek i kolegów do Bractwa Świetlicowego. Po krótkim powitaniu chrzest przebiegał w różnych zadaniach. Uczniowie zostali poddani próbie gotowości świetlicowej:

- „Próba Kopciuszka” – oddzielenie i segregowanie ziaren;

- znajomość smaków – rozpoznawanie smaków warzyw i owoców przy zasłoniętych oczach;

- indywidualne rozszyfrowanie rymowanych zagadek.

Po wesołych pełnych emocji zabawach,  kierownik świetlicy p. Urszula Karazja odczytała tekst ślubowania , a uczniowie głośno powtarzając składali przysięgę. Dzieci zostały pasowane muśnięciem symbolicznej różdżki.  Każde dziecko otrzymało pamiątkowy znaczek: „Witaj Świetliku w SP3 w Sochaczewie”. Uroczystość zakończyła się słodkim akcentem , co ucieszyło wszystkich świetliczaków.  Radość na twarzach wychowanków wskazywała na zadowolenie i dumę najmłodszych z przebiegu bezbłędnej realizacji sprawności świetlicowych. Uroczystość przygotowały: p. Wiesława Mikulska, p. Beata Dałkiewicz,                             p. Helena Pukosz i p. Jolanta Fiedukowska.

Beata Dałkiewicz