Witamy nowych czytelników!

7 listopada - wydawałoby się, że taki jesienny dzień powinien być smutny i pochmurny. Nic bardziej mylnego. To właśnie tego dnia, progi biblioteki szkolnej, odwiedziły fantastyczne bajkowe postaci: Królewna Śnieżka, Krasnale, Smok, Wilk, Jaś i Małgosia, Wróżka, Wiedźma i Królewicz. Ich wizyta uświetniła Uroczystość Pasowania na Czytelnika klas drugich.

Bajkowi bohaterowie w zabawny sposób opowiedzieli ile przykrości spotkało ich ze strony małych czytelników: brudne ręce, lepkie napoje, jedzenie, zęby psa to tylko ich niewielka część. Na całe szczęście nasi nowi czytelnicy z klas II obiecali, że oni w sposób właściwy będą dbać o książki. Drugoklasiści złożyli uroczystą przysięgę:

My uczniowie drugiej klasy uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.

Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika traktować z powagą!

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia drugoklasiści otrzymali pamiątkowe komiksy „ O niepodległości w Polsce i w Sochaczewie” autorstwa Łukasza Kucimskiego. Mamy nadzieję, że od tej chwili książka stanie się nieodłącznym towarzyszem naszych najmłodszych czytelników.

W bajkowe role wcielili się aktorzy Koła Teatralnego z klasy VI b i VI a.