#RekordDlaNiepodległej.

W piątek 9 listopada 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie oraz nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszony przez Minister Edukacji Narodowej.

Następnie widzowie zostali zabrani w krótką, multimedialną podróż po najważniejszych wydarzeniach naszej Ojczyzny. Uczniowie w ciszy przyglądali się obrazom przedstawiającym te najpiękniejsze, ale i najtragiczniejsze momenty dla Polski. Po prezentacji uczniowie z klas IV – VI w skrócie przedstawili sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Recytowane wiersze i śpiewane pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o wolność. Nie mogło więc zabraknąć takich utworów jak: „Polskie kwiaty”, „Przybyli ułani” czy „Jak długo w sercach naszych” przepięknie zaprezentowanych przez chór szkolny. Recytatorzy zaś przywołali wiersze Cypriana Norwida, Reginy Pisarek, Piotra Skargi, Ignacego Krasickiego i Władysława Bełzy. Na zakończenie akademii uczniowie klasy II a odśpiewali piosenkę „Jesteśmy Polką  i Polakiem”.

Uczniowie z zainteresowaniem  i w skupieniu obejrzeli oraz wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.