przejdź do Sochaczew.pl
197962 odwiedzin
Piosenka patriotyczna w kościele św. Wawrzyńca

5 listopada, po mszy świętej w kościele św .Wawrzyńca  odbyło się przedstawienie poświęcone  100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym  niezwykłym, oddającym  cześć naszej Ojczyźnie spektaklu, wystąpili  uczniowie z klas 5A i 5 D oraz szkolny chór.  Wykonawcy w uroczystych strojach zaakcentowanych barwami  narodowymi,  wygłaszali  teksty  mówiące  o polskiej drodze do niepodległości , o miłości do ojczyzny .  Przypomnieli waleczną, heroiczną  drogę naszych przodków, która doprowadziła wolności  oraz niepodległości Polski. . Dzięki pieśniom wyśpiewanym przez chór szkolny, mocniej zabiły serca słuchaczy.            

W kościele zapanował nastrój patriotyczny,  który towarzyszył  zgromadzonym  mieszkańcom naszego miasta oraz małym artystom.

Po uroczystości  ksiądz proboszcz Piotr Żądło podziękował dzieciom za  wzruszający występ, obdarowując  ich słodyczami,  a na ręce  nauczycieli:  Ewy Adamkiewicz, Marzanny Popławskiej, Anny Zaremby i Aldony Kłos –Gosik  przekazał książki ,które wzbogaciły zasoby  biblioteki szkolnej.

                                                                                                                           Notatkę sporządziła

                                                                                                                           Marzanna Popławska

A A A
07.11.2018
godz.11:49
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość