przejdź do Sochaczew.pl
197965 odwiedzin
Pieśni dla Niepodległej

Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości stała się przyczyną udziału naszych uczniów w różnych przedsięwzięciach na terenie naszego miasta. Jednym z nich był V Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej  zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 w Sochaczewie, który odbył się 6 listopada 2018r.

Jednymi z celów konkursu była nauka szacunki do historii, rozbudzanie uczuć patriotycznych, zapoznanie z dorobkiem twórców piosenki patriotycznej oraz rozwijanie wokalnych umiejętności dzieci z terenu całego powiatu. Nasi uczniowie również chętnie wzięli udział w konkursie.

Młodszą grupę wiekową klas I-III reprezentowali: Lena Borowicz z kl. IIc (wych. p. Izabela Wydrzyńska) z piosenką „Serce w plecaku” i zespół wokalny z kl. IIa (wych.p. Agnieszka Matusiak) Karolina Zaczkowska, Gabrysia Brażuk, Adam Jeznach i Kamil Zaczkowski z  piosenką „Jestem Polakiem”. Starsi uczniowie przygotowani byli  pod kierunkiem pań Aldony Kłos –Gosik i Anny Zaremby. Bartosz Ciura z kl. VIb zaprezentował pieśń „Czerwone  maki na Monte Cassino” , a zespół wokalny z klasy IVc w składzie Aleksandra Gorzelak, Victoria Krupa, Michalina Bizoń, Michał Wronisz zaśpiewali piosenkę „Przybyli ułani”.

Choć najważniejsze jest to, że wszystkie dzieci śpiewały pieśni patriotyczne, to cieszy fakt, że uczeń Bartosz Ciura zajął III miejsce w konkursie. Laureatowi i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej rozśpiewanej aktywności.

A A A
09.11.2018
godz.08:57
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość