Andrzejkowe wróżby i zabawy

Najbardziej znanym zwyczajem andrzejkowym jest wróżenie. Kiedyś, w dzień Świętego Andrzeja, wróżyły sobie jedynie niezamężne dziewczęta. Wróżby traktowano poważnie, wierzono, że jeśli są dobrze wykonane na pewno się spełnią. Dziś to tylko przyjemny dodatek do andrzejkowej imprezy. Nie są zarezerwowane też jedynie dla dziewcząt- 29 listopada wróżą sobie również chłopcy.

W naszej szkole, stary zwyczaj andrzejkowych wróżb jest bardzo popularny. W wielu klasach wróżono ustawiając buty, lano wosk, i radośnie bawiono się przy innych wróżbach przepowiadających przyszłość. Andrzejkowe zabawy i wróżby przygotowali wychowawcy wielu klas młodszych. Były tam  też dyskoteki i radosne tańce. Rady Rodziców klas młodszych urozmaiciły spotkania słodkimi przekąskami. Miejmy nadzieję, że tradycje andrzejkowe, bardzo radośnie obchodzone w szkole, trwać będą i w kolejnych latach.