Rowerowe podróże po Azji

3 grudnia 2018r. na zaproszenie p. Zofii Szydełko i Agnieszki Matusiak do naszej szkoły przybyła wyjątkowa mieszkanka Sochaczewa, aby spotkać się z klasami IIa i IIIb. Tą mieszkanką jest p. Ewa Świderska, podróżniczka, która przemierza dalekie kraje Azji samotnie na swoim wyjątkowym rowerze. Wraz z małymi uczniami w spotkaniu wzięły udział p. wicedyrektor Małgorzata Dobrzyńska i nauczyciel – bibliotekarz p. Katarzyna Figut.

Spotkanie było bardzo ciekawe, wzbogacone zostało licznymi zdjęciami i filmami, które p. Ewa zarejestrowała podczas swoich licznych azjatyckich podróży. Dzieci dowiedziały się jak żyją ich rówieśnicy w tak dalekich krajach jak Kambodża, Japonia, Birma, Chiny czy Turcja. Zobaczyły jak wyglądają szkoły w tak dalekich krajach i dowiedziały się wielu ciekawostek. W Japonii np. nie ma śmieci w szkole , a każdy uczeń musi sprzątać szkołę i teren wokół niej! Być może właśnie dlatego jest tam  ład i porządek. W wielu krajach Azji nie jada się chleba! Azjatyckie burgery zrobione są z….ryżu. Fantastycznym przysmakiem jest z kolei durian… niezmiernie smaczny, ale bardzo brzydki w zapachu, przez co  nieznany poza Azją. Najweselsze było jednak próbowanie posługiwania się pałeczkami. Nie każdemu się to udawało! Ale najciekawsze było wyposażenie roweru!! Ileż tam było różnorodnych rzeczy potrzebnych do takiej podróży! Wielu małych słuchaczy zapewniło, że będą się uczyć języka angielskiego i dzięki temu będą podróżować i poznawać inne tradycje i kultury!