199339 odwiedzin
Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe to czas wolny od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły okres  spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem.

W tym celu uczniowie  kl. IIIa pod kierunkiem wychowawczyni p. M. Wylot
i p. M. Mikulskiej przygotowali  apel pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe". Odbył się on
24 stycznia 2019r. , miał na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas wypoczynku zimowego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W zaprezentowanych  scenkach młodzi aktorzy przedstawili bezpieczne zabawy na lodzie i śniegu. Uświadomili konsekwencje nierozważnych zachowań. Przekazane zostały wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w okresie zimowym, a także m. in.przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Całość została uzupełniona prezentacją multimedialną przygotowaną przez p. K. Kozłowską. Wszystko to odbywało się w pięknej scenerii, urozmaicone wesołymi piosenkami o zimie. Ponadto zostały podsumowane osiągnięcia naszych uczniów za I semestr bieżącego roku szkolnego.

Mamy nadzieję, że czas ferii upłynie wszystkim radośnie i bezpiecznie, a do szkoły wszyscy powrócą pełni zapału do dalszej nauki.

24.01.2019