208547 odwiedzin
Bezpieczne ferie zimowe

O bezpieczeństwie podczas ferii czy wakacji nigdy dosyć rozmów. Dlatego też  w przededniu rozpoczęcia ferii zimowych w każdej z klas odbyły się zajęcia mające na celu uwrażliwienie dzieci na różnorodne niebezpieczeństwa czekające na nich zarówno w miejscu zamieszkania, jak i podczas wyjazdów w góry, czy inne miejsca zimowego wypoczynku.

Nauczyciele prowadzili różnorodne zajęcia. Były pogadanki, prace plastyczne, czytanie tekstów o bezpieczeństwie, rozwiązywanie krzyżówek, prace na zajęciach w pracowni internetowej. Młodsze dzieci odkodowały zakodowany obrazek z wykorzystaniem mat edukacyjnych Edu-sens. Dzięki tej zabawie nawiązała się rozmowa o bezpiecznym korzystaniu ze sprzętu zimowego jakim są łyżwy, narty czy sanki.

Wszystkim uczniom życzymy więc miłego i bezpiecznego wypoczynku

19.02.2019