190220 odwiedzin
Walentynki w klasach młodszych

Walentynki pojawiły się w Polsce dopiero w latach 90  XX wieku, lecz nie oznacza to, że nigdy w naszej kulturze nie istniało święto poświęcone miłości. Słowiańską tradycją jest obchodzenie np. nocy świętojańskiej.

14 lutego wszystkie wystawy sklepowe przyozdobione są czerwonymi oraz różowymi sercami. Wszędzie można poczuć walentynkowy nastrój. Walentynki przyjęły się w polskiej tradycji , a możliwość okazywania sobie miłości i sympatii stały się tradycją i w polskich szkołach.

W naszej szkole walentynkowy nastrój można było poczuć już od najwcześniejszych godzin. Po szkole krążyła bowiem zorganizowana przez Samorząd Szkolny walentynkowa poczta, którą zainteresowani byli wszyscy- najstarsi i najmłodsi.

W klasach młodszych dzieci chętnie pisały listy z życzeniami i oznakami sympatii do swoich kolegów, koleżanek i nauczycieli. Niezmiernie emocjonalne stało się czytanie owych listów. Symbolem walentynek są oczywiście serduszka. Czerwone serduszka na patyczkach zyskały aprobatę maluchów i wykonywały je one z wielką chęcią. Zabawy w kodowanie z matami EDU-SENSE są dla maluchów wesołą zabawą. Dziś odkodowywały one napis LOVE i czerwone serduszko. Zabawa wzbudziła wiele emocji i możliwość radosnej współpracy. Na koniec słodkości w postaci cukierków dopełniły walentynkowe szaleństwo.

19.02.2019