190218 odwiedzin
Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem

„ Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”

Dnia 2 marca 2019 r. odbyły się eliminacje miejskie V Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „ Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem.
Główne cele festiwalu to: popularyzacja twórczości literackiej oraz pieśni i piosenek
o tematyce patriotycznej, upowszechnianie kultury i historii Polski oraz inspirowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze i propagowanie patriotyzmu wśród mieszkańców powiatu sochaczewskiego, a także promocja talentów.
Jak się okazało, w tym roku była to edycja rekordowa. Było ponad dwustu uczestników, którzy oceniani byli w 4 kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie, chętnie podjęli wyzwanie, przygotowując wiersze i piosenki patriotyczne. Mimo tak dużej konkurencji zaprezentowali się pięknie , o czym świadczy ocena jury. Podczas uroczystego finału, który miał miejsce 3 marca, ogłoszone zostały wyniki i przyznane nagrody. Wśród laureatów znaleźli  się uczniowie  naszej szkoły.
W kategorii -  pieśń patriotyczna-  Bartosz Ciura uczeń kl. VIb zajął III miejsce, natomiast Weronika Żegnałek z kl. IVc  została wyróżniona. W kategorii – poezja patriotyczna – wyróżnienie otrzymała Aleksandra Sylwestrzak, uczennica kl. IVb.
Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom ich przygotowującym  gratulujemy.

04.03.2019